Medence tisztítás
Bízza rám medencéjét!
Solar takaró fólia tisztítása és kezelése.
Medencében lévé szennyeződések porszívózása.
Homokszűrő karbantartása és tisztítása.
Vízminőség ellenőrzése és vegyszerek kezelése.
Az esetlegesen képződött alga eltávolítása.
Választható heti kétheti vagy egyszeri alkalommal elvégzett medence tisztítást és gépészeti karbantartást. Víz minőségének ellenőrzése és a megfelelő fertőtlenítés elvégzése.
Időkapcsoló esetén a vízforgató szivattyú megfelelő működésének beállítása a nyári időszakra. A tiszta víz legalább 50%-ban a helyes vízforgatástól függ.
Hogyan kell megfelelően karbantartani a medencét a szennyeződések elkerülése érdekében?
A szennyezett medencevíz okozta károk elkerülése érdekében azonnal megfelelően kezelni kell, és ehhez a következőket kell figyelembe vennie.
Tartsa fenn a medencevíz pH-egyensúlyát.
A medence vizének egészségét a keringés, a víz kémiája és az általános tisztaság határozza meg. Ennek ellenére a legkritikusabb tényező az, amit vízháztartásnak nevezünk. Ha a medence egyensúlya vagy pH-ja túl alacsony, a tipikus kezelés az, hogy nátrium-karbonátot adagolunk 10 g/1000 liter mennyiségben, amíg a víz el nem éri a megadott arányt. Ha a víz túlságosan oldódik, használjon száraz savat hasonló koncentrációban , és ismételje meg a tesztet, hogy a víz folyamatosan a megfelelő pH-tartományon belül maradjon. A megfelelő pH-egyensúly fenntartása biztosítja, hogy a legtöbbet hozza ki tisztítószereiből.
A pH-szabályozáshoz hasonlóan a higiéniai vegyszerek, például a klór egészséges szintjét is fenn kell tartania. A klór a kórokozók és algák elleni védekezésre használt standard biocid. A biocid olyan vegyszer, amely sikeresen gátolja a baktériumok növekedését. A kereskedelemben kapható klór alapú uszodai megoldás a biztonságos termék egyik példája, ha a gyártó ajánlásainak megfelelően használják.
Azok, akik allergiásak a hagyományos klórra, vagy nem szeretik a ruházatra és hajra gyakorolt fehérítő hatást, használhatják ezt a megközelítést.
Miért sokkoljuk a medencét?
Három oka van a medence sokkolásának.
- Algák: A klór nagyszerű algaölő .
- Baktériumok: A klór megfelelő adagolás esetén elpusztítja a baktériumokat.
- Kloraminok: A klór széttöri a kombinált klórmolekulákat
Vége a baktériomoknak
A kórokozó betegséget okozó anyag. Baktériumok, vírusok és paraziták élhetnek a medencék és a fürdővizekben. A normál vegyszerezés és szűrés valószínűleg eltávolítja a legtöbb kórokozót, de ha biztosra akar menni, egy jó medencesokk a helyénvaló .
Erős használat, hosszabb ideig tartó alacsony klórtartalom vagy klórmentesség, vagy ha a vizet egy ideig nem szűrték meg – mind jó ok a medence sokkolására.
A kórokozók eltávolításához szükséges sokk mértéke a vízben lévő kórokozók szintjétől függ. A baktériumokat tesztelheti egy baktériumteszt-készlettel , vagy egyszerűen sokkolhatja a medencét 30 ppm-re.
Baktériumok, gombák, vírusok, sőt paraziták is bekerülhetnek a medence vizébe az úszók hulladékaiból vagy szerves szennyeződésekből. A megfelelő mennyiségű klórmedencés sokk megöli ezeket az élőlényeket a sejtfal megtámadásával, ami feltárja a létfontosságú sejtösszetevőket és leállítja a sejtműködést.